Дечија недеља

Од 3. 10. до 9.10. 2022. у нашој школи обележена је Дечија недеља низом различитих активности. Учествовали су сви ученици од 1. до 4. разреда са својим одељенским старешинама. За сваку активност били су одређени координатори – учитељице.

У складу са предвиђеним планом и програмом, реализоване су следеће активности:

3.10. – понедељак: „ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА!?“

Први дан ове недеље посветили смо упознавању ученика са Конвенцијом о правима детета . Ученици су погледали кратак филм и слушали песме о Дечјим правима. Разговорало се о дечијим правима и обавезама, шта им је важно у одрастању,…Направљен је плакат и изложен у холу школе.

Циљ ове радионице је био да ученици прошире своја сазнања о дечијим правима и да схвате њихов значај за срећно и безбедно детињство и одрастање у здраву и јаку личност, оспособљавање за препознавање угрожених дечјих права, развијање свести о томе да уз права иду и одговорности.

4.10. – уторак: Креативна радионица: „Моја машта може свашта“. Израда дечјих играчака од различитих материјала (које су  осмислили уз учешће родитеља -изложба у холу). Циљ је подстицање и развијање креативности, маште и радозналости.

5.10. – среда : Дечја пијаца и хуманитарна акција „Деца-деци“и хуманитарна акција. Деца су међусобно прикупљала и даривала једни друге поклонима (игачке, одећа, обућа,…) .

Циљ је развијање хуманости,  солидарности, као и међусобно разумевање.

6.10. – четвртак: „Игре без граница“ спортско  такмичење. Акценат ових активности је био развијање спортског духа.