Kirándulás

2024. április 23-án iskolánk alsó tagozatos diákjai a kerényi Nikola Tesla Általános Iskola tanulóival közösen kiránduláson vettek részt a zombori „Euro Line” Turisztikai Iroda szervezésében. Meglátogatták Karlócát és környékét. Egy sétahajóval megnézhették a helyi öböl természeti látványosságait. Az idegenvezető beszélt a Duna-partján élő madarakról, és azok étkezési szokásairól. A diákok egy játékos foglalkozás keretében ismerhették meg egymást. Meglátogatták a Karlócai Gimnáziumot (Szerbia legrégibb iskoláját), a Pátriárka palotáját – az ortodox templom kincstárát, a híres karlócai szökőkutat a központban. A város parkjában tartották meg a második foglalkozást, azután felmentek a kilátóra, ahonnan megtekinthették a varázslatos tájat. Útjukat a Tarcal-hegységen folytatták, ahol a gyerekeknek lehetőségük volt játszani és barátkozni. Hazafelé megálltak Újvidéken a McDonald’s melletti bevásárlóközpontban. A kirándulás jó hangulatban telt mindkét iskola tanulói és tanárai számára.