Излет

23.04.2024.године ученици нижих разреда наше школе су ишли на екскурзију заједно са ученицима ОШ“Никола Тесла“ из Кљајићева у организацији Туристичке агенције „Еуро Лајн“ из Сомбора. Посетили смо Сремске Карловце и околину. Возили смо се по Дунавцу катамараном и уз пратњу водича разгледали и слушали о природним лепотама које нас окружују. На обали Дунавца, ученици су се ближе упознали кроз причу и радионицу о птицама и њиховом начину исхране. Видели су: карловачку Гимназију (најстарију школу у Србији), Патријаршијски двор – ризницу Православне цркве, познату фонтану у центру Ср.Карловаца, Дворски парк (где је била организована још једна радионица – приближавање природи и дружење са природом ) и одлазак на Видиковац одакле се виде Ср.Карловци и Дунав. Након овог дивног погледа, одлазимо у Национални парк Фрушке горе, на Стражилово, где су деца имала прилику за игру и дружење. У повратку кући, свратили смо до Новог Сада у тржни центар до МекДоналдса. Екскурзија је протекла у доброј атмосфери, лепо дружење деце и учитељица обе школе.