„У ЗДРАВОМ ТЕЛУ ЗДРАВ ДУХ“

10.09.2022. „ДДОР олимпијска стаза“ по први пут је одржана у Сомбору у организацији Олимпијског комитета Србије, компаније ДДОР осигурања и Града Сомбора, подршка нашим олимпијцима за Париз.

Ова манифестација промовише олимпијске вредности, такмичарски дух и кроз интерактивну физичку активност едукује све учеснике о историји Олимпијских игара и бављења спортом као неговања исправног начина живота.

Више од 700 учесника окупило у Сомбору на Тргу Светог Ђорђа где су најмлађи у овај град унели дух олимпизма. У току такмичења трг је био је пун деце, њихових родитеља и суграђана.

И ученици наше школе радо су се одазвали овом позиву и учествовали у играма. Надметали су се у пет дисциплина на пет различитих полигона: квиз знања, полигон спретности и игре меморије. Заслужено су добили дизајниране мајице и спортске реквизите