Са природом на ти

И ове школске године наша школа се радо укључила у глобалну акцију у организацији Савеза Учитеља Републике Србије

OUTDOOR CLASROOM DAY 26.05.2022.

Са својим ученицима изашли смо из учионица и организовали различите наставне активности на отвореном, у природи, под заједничким слоганом С ПРИРОДОМ НА ТИ.

Организована је једнодневна екскурзија Палић, ЗОО врт и ергела Келебија.

Ученицима смо том приликом обезбедили време и место за игру, учење и истраживање у природи, о природи и за природу, боравак на отвореном и непосредан контакт с природом.

Сви ученици су били укључени и имали различите активности и задатке (уз уважавање индивидуалних карактеристика ученика, узраста, разлике у њиховим потребама и могућностима), подстакли смо сарадњу и тимски рад, самосталност и личну одговорност. Реализовано је пуно наставних и ваннаставних активности у природном окружењу – самосталне активности ученика, спортско-рекреативне активности, игре и забаве, пасивног и активног одмора. Своје искуство забележили смо фотографијама, аудио-визуелним записима, цртежи, изложба,… и поделили са колегама у пколи. Током свих активности бринули смо о безбедности ученика.