Дан школе

Наша школа је 18. марта 2024. године обележила Дан школе. У склопу овога угостили смо три оближње школе. То су: Основна школа „Јожеф Атила“ – из Купусине, Основна школа „Шандор Петефи“ – из Дорослова, Основна школа „Братство –јединство“ из Бездана. Прослава је почела у 9.00 часова културним програмом, током којег су наши гости чули предавање о прошлости наше школе и послушали хор школе. Након тога, ученици виших разреда су учествовали на фудбалском турниру, кад је одиграно шест утакмица. Резултат такмичења је био следећи. Екипа из Дорослова је завршила на првом месту, екипа из Бездана и домаћини су освојили друго место, док су ученици из Купусине завршили на трећем месту.

Наши ученици нижих разреда су угостили ученике Основне школе „Никола Тесла“ из Кљајћева. Тематски дан – Ускрс. Започели су дружење спортским играма, након чега је уследио квиз знања и израда Ускршњих симбола.

После доделе диплома, учесници су почашћени свечаним ручком.

Од срца се захваљујемо свим нашим гостима на учешћу.

Надамо се да ћемо следеће године наставити ову лепу традицију.